Porady

Usługi na prasie półkowej

Coraz szersze grono klientów oczekuje nowych, nieszablonowych możliwości wykończenia powierzchni płyt. Standardowa kolekcja płyt meblowych laminowanych, blatów roboczych nie do końca spełnia oczekiwania rynku.

Mając jednak do dyspozycji półprodukty, jakimi są forniry, laminaty HPL, tworzywa mineralne, oraz oddając do dyspozycji narzędzie w postaci możliwość uszlachetniania płyt w procesie klejenia na prasie hydraulicznej, klient zyskuje nowy wymiar komponowania, projektowania oraz urządzania przestrzeni.

Prawidłowe wykonanie usługi oraz uzyskanie oczekiwanych efektów niesie za sobą wprowadzenie technologii oraz urządzeń, które będą posiadały płynną regulacją ciśnienia prasowania, równomierny rozkład ciśnienia, możliwość zmiany temperatury klejenia dostosowaną do rodzaju klejonego materiału.

Połączenie ww. parametrów z szeregiem usług wykonywanych na urządzeniach CNC, które stanowią trzon naszej działalności pozwala na oddanie klientowi nowego, stworzonego indywidualnie, budowanego od postaw produktu, cechującego się niepowtarzalnością dostosowaną do indywidualnego gustu nabywcy.
 
Charakterystyka urządzenia (prasa):
Powierzchnia robocza 3500 x 1300 mm, maksymalna wysokości sklejanego elementu 400 mm, w jednym takcie zaprasowanie dwóch powierzchni (prawa, lewa strona). Automatyczne otwieranie prasy po czasie prasowania, timer do załączania rozgrzania prasy przed rozpoczęciem pracy, możliwość zaprogramowania ciśnienia nacisku – maksymalne ciśnienie pracy wynosi 320 bar, możliwość ustawienie dowolnej temperatury pracy półki.

Blaty drewniane – informacje użytkowe

Blaty drewniane zyskują coraz większe uznanie wśród klientów. W konfrontacji z takimi materiałami jak tworzywa mineralne, laminaty HPL, ceramika wygrywają ciepłem, niepowtarzalnością oraz naturalnością.
Zobacz więcej

RAUVISIO - blat mineralny

Prezentujemy blaty, które zostały zaprojektowane i wykonane w firmie Belmeb z tworzywa mineralnego RAUVISIO. Zaprezentowane rozwiązania zostały zrealizowane na specjalne zamówienie. 
Zobacz więcej

NOWOŚĆ - blaty ceramiczne

NOWOŚĆ !!! Blaty ceramiczne Płyty wykonane ze spieków kwarcowych są bardzo trwałe i odporne na zarysowania, łatwe do czyszczenia i dezynfekcji oraz   odporne na ogień, pleśń i promienie UV, nie zmieniają koloru.
Zobacz więcej

Profile blatów kuchennych

Obecnie na rynku jest bardzo wiele dostępnych blatów kuchennych. Oprócz różnych wzorów, kolorów i zastosowań warto zwrócić uwagę na aspekt bardziej techniczny  - jakim są profile blatów. Profile blatów oprócz wzornictwa i innych specyfikacji technicznych warunkują wykorzystanie danego blatu. W jednym przypadku może być wykorzystany do kuchni jako blat roboczy, a w innym jako parapet w pokoju.
Zobacz więcej

ABC dbania o blaty - podpowiadamy

Na rynku istnieją różnego rodzaju blaty w zależności od materiału z jakiego są wykonane i do czego służą. Bez względu na to z czego wykonane są blaty (np. mineralne czy drewniane) trzeba zachowywać szczególną ostrożność w ich użytkowaniu. Oto kilka rad, które pozwolą na użytkowanie blatu przez długi czas.
Zobacz więcej

Blaty do kuchni. Jaki mamy wybór?

Spośród niezliczonej ilości decyzji które musimy rozważyć projektując lub remontując kuchnię jest wybór blatu. Jest wiele opcji wyboru, czy ma być estetyczny? Trwały? Łatwy w pielęgnacji?
Zobacz więcej

Jak urządzić kuchnię?

Najlepszym miernikiem sprawdzenia dobrze zaprojektowanej kuchni – jest „PRZYJEMNOŚĆ GOTOWANIA”, którą opisze każdy kucharz. Ważne jest to jak zaplanować rozmieszczenie urządzeń i akcesoriów w kuchni, aby mieć wszystko pod ręką. A oto kilka praktycznych porad podczas urządzania kuchennych wnętrz.
Zobacz więcej

Blaty mineralne - przegląd

Blaty mineralne wykonane są  z tworzyw mineralnych przyklejanych na materiał nośny, którym może być płyta wiórowa lub płyta MDF). Ten nowoczesny, ekskluzywny materiał, które ze względu na swoje unikatowe właściwości może mieć wiele zastosowań.
Zobacz więcej

Jaki wybrać blat drewniany?

Decydując się na wyposażenie kuchni mamy do wyboru wiele blatów, które będą nam służyły na co dzień. Jednym z najciekawszych są te wykonane z drewna, jest ich wiele rodzajów, różnych faktur co nadaje też specyficzny klimat całego wnętrza. Poniżej postaramy się pokazać obiektywnie zalety, jak również wady blatów wykonanych z drewna.
Zobacz więcej