Porady

Blaty mineralne - przegląd

Blaty mineralne wykonane są  z tworzyw mineralnych przyklejanych na materiał nośny, którym może być płyta wiórowa lub płyta MDF). Ten nowoczesny, ekskluzywny materiał, które ze względu na swoje unikatowe właściwości może mieć wiele zastosowań.

Z tworzyw mineralnych można wykonać: blaty kuchenne i łazienkowe, stoły, parapety, lady stosowane w sklepach, recepcjach, bankach, elewacje budynków, okładziny ścienne, fronty kuchenne, zlewozmywaki , umywalki i wiele innych.

Kompozyty, zwane także solid surface (z angielskiego – trwała powierzchnia), są mieszanką żywicy akrylowej, wodorotlenku glinu oraz pigmentów, które nadają im strukturę końcową. Wodorotlenek glinu sprawia, że są twarde i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, zaś akryl czyni je znacznie lżejszymi od kamienia oraz termoplastycznymi.

Właściwości tworzyw mineralnych pozwalają na dowolne ich formowanie oraz nadawanie im nietypowych kształtów. Ich najwiekszą zaletą jest to , że pod wpływem wysokiej temperatury można uzyskiwać płynne kształty, wyginać je, skręcać, a co za tym idzie, uzyskiwać efekty, których do tej pory nie dawał żaden inny materiał.

Prawidłowo użytkowany może służyć na wiele lat.

Jakie są właściwości materiału?

Nieporowate, homogeniczne, barwione w masie, łatwe do czyszczenia, higieniczne, odporne na promieniowanie UV, plamy, wodę­­. Istnieje możliwość termicznego formowania oraz uzyskania niewidocznych fug. Możliwe są naprawy większych uszkodzeń oraz regeneracja pow­­ierzchni.

Bogata kolorystyka oferowana przez takich producentów jak Lechner, Rehau, Samsung, DuPont stanowi dodatkowy atut dla klientów.

Trochę informacji dodatkowych

Standardem handlowym w zależności od producenta jest tworzywo o grubości mieszczącej się w przedziale 3 – 13 mm.

Tworzywa grubości 3 mm dają powierzchnię o tych samych właściwościach co przy zastosowaniu grubszego tworzywa, ale przy niższej cenie.

Właściwości tworzywa pozwalają na jego łatwą obróbkę, w zależności od potrzeb można wykonać blat o dowolnej długości, szerokości, grubości, podobnie jest w przypadku nóg do wysp kuchennych, lad.  Powierzchnie wykonywanych elementów mogą być pokryte tworzywem jedno- lub dwustronnie, a zastosowanie tego samego materiału do wykończenia krawędzi sprawia wrażenie jakby element w całości został wykonany z tworzywa mineralnego.

Usługi na prasie półkowej

Coraz szersze grono klientów oczekuje nowych, nieszablonowych możliwości wykończenia powierzchni płyt. Standardowa kolekcja płyt meblowych laminowanych, blatów roboczych nie do końca spełnia oczekiwania rynku.
Zobacz więcej

Blaty drewniane – informacje użytkowe

Blaty drewniane zyskują coraz większe uznanie wśród klientów. W konfrontacji z takimi materiałami jak tworzywa mineralne, laminaty HPL, ceramika wygrywają ciepłem, niepowtarzalnością oraz naturalnością.
Zobacz więcej

RAUVISIO - blat mineralny

Prezentujemy blaty, które zostały zaprojektowane i wykonane w firmie Belmeb z tworzywa mineralnego RAUVISIO. Zaprezentowane rozwiązania zostały zrealizowane na specjalne zamówienie. 
Zobacz więcej

NOWOŚĆ - blaty ceramiczne

NOWOŚĆ !!! Blaty ceramiczne Płyty wykonane ze spieków kwarcowych są bardzo trwałe i odporne na zarysowania, łatwe do czyszczenia i dezynfekcji oraz   odporne na ogień, pleśń i promienie UV, nie zmieniają koloru.
Zobacz więcej

Profile blatów kuchennych

Obecnie na rynku jest bardzo wiele dostępnych blatów kuchennych. Oprócz różnych wzorów, kolorów i zastosowań warto zwrócić uwagę na aspekt bardziej techniczny  - jakim są profile blatów. Profile blatów oprócz wzornictwa i innych specyfikacji technicznych warunkują wykorzystanie danego blatu. W jednym przypadku może być wykorzystany do kuchni jako blat roboczy, a w innym jako parapet w pokoju.
Zobacz więcej

ABC dbania o blaty - podpowiadamy

Na rynku istnieją różnego rodzaju blaty w zależności od materiału z jakiego są wykonane i do czego służą. Bez względu na to z czego wykonane są blaty (np. mineralne czy drewniane) trzeba zachowywać szczególną ostrożność w ich użytkowaniu. Oto kilka rad, które pozwolą na użytkowanie blatu przez długi czas.
Zobacz więcej

Blaty do kuchni. Jaki mamy wybór?

Spośród niezliczonej ilości decyzji które musimy rozważyć projektując lub remontując kuchnię jest wybór blatu. Jest wiele opcji wyboru, czy ma być estetyczny? Trwały? Łatwy w pielęgnacji?
Zobacz więcej

Jak urządzić kuchnię?

Najlepszym miernikiem sprawdzenia dobrze zaprojektowanej kuchni – jest „PRZYJEMNOŚĆ GOTOWANIA”, którą opisze każdy kucharz. Ważne jest to jak zaplanować rozmieszczenie urządzeń i akcesoriów w kuchni, aby mieć wszystko pod ręką. A oto kilka praktycznych porad podczas urządzania kuchennych wnętrz.
Zobacz więcej

Jaki wybrać blat drewniany?

Decydując się na wyposażenie kuchni mamy do wyboru wiele blatów, które będą nam służyły na co dzień. Jednym z najciekawszych są te wykonane z drewna, jest ich wiele rodzajów, różnych faktur co nadaje też specyficzny klimat całego wnętrza. Poniżej postaramy się pokazać obiektywnie zalety, jak również wady blatów wykonanych z drewna.
Zobacz więcej